kategoria: Programy
[#1] Komputerowy Atlas Gwiazd - uruchomienie
Cześć,
Wpadły mi w ręce dyskietki z programem "Gwiazdy. Komputerowy Atlas Gwiazd". Na pierwszym ekranie wyświetla się informacja, że sposób uruchomienia jest podany w instrukcji. Niestety instrukcji nie było z dyskietkami. Nie udało mi się też znaleźć w sieci. Czy ktoś może się podzielić linkiem do skanu, albo przynajmniej napisać tutaj co należy zrobić na tym ekranie tytułowym, aby przejść dalej?
--
µicr0Bee.
[#2] Re: Komputerowy Atlas Gwiazd - uruchomienie

@uicr0Bee, post #1

Na dyskietkach nie ma jakiejś instrukcji ?

Kto wydał czy zrobił ten program.?
[#3] Re: Komputerowy Atlas Gwiazd - uruchomienie

@Norbert, post #2

Autor Adam Józefowicz, Wrocław. Innej informacji o wydawcy brak. Dyskietka sama się bootuje po włączeniu komputera i wyświetla tę informację, że dalszy sposób uruchomienia w instrukcji.
Po otwarciu ikony dyskietki w workbenchu okienko jest puste.
Etykiety na dyskietkach wydrukowane na białym papierze na drukarce. Nie wiem czy oryginalne, tak wydane własnym sumptem, czy giełdowe.



[#4] Re: Komputerowy Atlas Gwiazd - uruchomienie

@uicr0Bee, post #3

Nie znam tego programu, ale miałem na Amie Voyager from Carina Software, do wyświetlania gwiazdozbiorów i planet wg podanych współrzędnych i dat. Także do wyszukiwania zaćmień Słońca itp.
[#5] Re: Komputerowy Atlas Gwiazd - uruchomienie

@ZbyniuR, post #4

Fajnie, ale ja w celach poznawczych chciałbym uruchomić ten Atlas :) Nie widzę tego tytułu w bazie TOSEC, ani żadnej wzmianki w sieci o autorze.
[#6] Re: Komputerowy Atlas Gwiazd - uruchomienie

@uicr0Bee, post #3

Program wygląda na zrobiony w Amosie.
Plikow nie widać bo nie mają ikon.
Wystarczy jakiś filemanager albo w WB włączyć pokazywanie wszystkich plików. (wybór z górnym menu)

Udostępnij gdzieś obrazy dyskietek.
Sprawdzę co na nich się znajduje
[#7] Re: Komputerowy Atlas Gwiazd - uruchomienie

@Norbert, post #6

Uwaga, ADF Workshop dla dysku nr 1 mówi:
Disk Format : Bootable DOS disk
- Rootblock bad fixed by Saddam virus
- Block Allocation Map was found in sector 1086
- Old Block Allocation Map was lost after repair of the rootblock (bad repair of Saddam virus damage)

Owocnego odkopywania.
https://drive.google.com/drive/folders/1miTEyo58cjcmkw_zpxX6FW1iV_-ME5FU?usp=sharing

Gdyby ktoś zasilał jakieś archiwa, i "inne tosec-i", i uznał że warto, to śmiało można się częstować.
[#8] Re: Komputerowy Atlas Gwiazd - uruchomienie

@uicr0Bee, post #7

Ja mam Atlas Swiata PL
jak coś
[#9] Re: Komputerowy Atlas Gwiazd - uruchomienie

@uicr0Bee, post #1

Gwiazdy: Komputerowy Atlas Gwiazd
Year: 1995
Publisher: ADMAR
Developer: Adam Józefowicz



Ostatnia aktualizacja: 21.10.2023 19:42:13 przez rygar997
1
[#10] Re: Komputerowy Atlas Gwiazd - uruchomienie

@rygar997, post #9

To może napisać albo zadzwonić o udostępnienie instrukcji
[#11] Re: Komputerowy Atlas Gwiazd - uruchomienie

@uicr0Bee, post #10

Jest to jakaś opcja. Szczerze mówiąc udało mi się w ten sposób skontaktować z paroma autorami gier/programów. Nie zawsze ludzie opuszczają rodzinne miasta ;)
Jeśli masz jeszcze te dyskietki to zgraj do RAW w razie gdyby było jeszcze inne zabezpieczenie niż "doc check". ;)
[#12] Re: Komputerowy Atlas Gwiazd - uruchomienie

@uicr0Bee, post #10

Instrukcja już nie jest potrzebna. "Naprawiona" wersja poniżej
https://mega.nz/file/DhdmDb6Q#9ywRuZMnXZ_AKCmOdr-945FMFqSQRkFhTK5osLGq118
[#13] Re: Komputerowy Atlas Gwiazd - uruchomienie

@rygar997, post #12

Ciekawe wykopalisko z zamierzchłej przeszłości . Opowiesz jak się udało to uruchomić? Na tym zrzucie ekranu jest mowa, że uruchomienie wymaga znajomości oryginalnej instrukcji więc pewnie było to coś zaskakującego.
[#14] Re: Komputerowy Atlas Gwiazd - uruchomienie

@rygar997, post #12

O! Dzięki!
Dyskietki już zmieniły właściciela. Niestety nie mogę znaleźć skanów dyskietek (może nie zrobiłem), ale pod linkiem z postu #7 wrzuciłem ich zdjęcie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem