[#1] Amiga 2000 rev.6 i problem z rozszerzeniem pamieci
Hej.
Kupilem do swojej A2000 , rev.6 , zamontowany przelacznik kickstartow 1.3-3.1 pewien bajer…
Rozszerzenie pamieci 8 mb z Amigastore.com
„ZORRAM A2000 ZORRO II MEMORY EXPANSION„

No i sa jaja…
Mam sterownik IDE „Ripple ide” na ktorym mam karte CF z whdload.

Komputer zawiesza sie przy wczytywaniu czegos z Whdload,czasem jak wczytuje ten sam tytul raz potrafi sie komp zawiesic a raz normalnie wgrac.
Sysinfo wywala sie po tescie szybkosci, pare razy na hdtoolboxie komputer przestal reagowac.
Przelaczalem pamiec jumperem z 8 na 5,5 i na 4 ale to samo.

Wczesniej na innych rozszerzeniach z epoki (mialem 2 karty po 2 mb kazda) system dzialal ok.

Sprawdzalem wszystkie gniazda i na 3,4,5 sa problemy z widzeniem tej karty ram. Raz widzi raz nie widzi.
I teraz pytanie bo slyszalem o zawodnosci tych kart pamieci.
Czy to styku nie ma czy porty tak naglr padly czy to ta nieszczesna karta?

[#2] Re: Amiga 2000 rev.6 i problem z rozszerzeniem pamieci

@Jasiu1976, post #1

Jak miałem u siebie A2000 kolegi to z moim 8MB ram i kontrolerem Budda Flash śmigała bez problemu. Nie pamiętam rewizji płyty głównej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem