[#1] Cudeńka z "pawlacza"
Robiąc porządki odnalazły się - o takie. niestety w pierwszym przypadku nie ma okładki do płyty, w drugim nie ma płytki i przodu okładki. O ile co do pierwszego nie mam wątpliwości - kupione w szczecińskim Admiral Comp w latach 90 z jedna wielu dostępnych tam płytek tu do CDTV odpalająca o ile pamiętam system z CD i z wieloma skatologowanymi Public Domain o tyle kompletnie nie pamiętam skąd ten Stardust - może ktoś wie, bo jakoś u mnie deficyt ogólnie napędów CD.



Ostatnia aktualizacja: 19.05.2024 16:51:39 przez xtro
[#2] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@xtro, post #1

Ten Stardust to pomoc dla uczących się języka angielskiego w klasie 2 szkół podstawowych. To raczej nie jest amigowa rzecz. Większość to ścieżki audio.
3
[#3] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@mailman, post #2

Kurde już myślałem, że przetrwała jakas perełka z dawnych lat. W podanym sklepie (jego dawnej lokalizacji) był sympatyczny Amigowiec , który najwyraźniej dbał by w kąciku amigowym już po odjeździe firmy C= były różne cuda w tym kartonik z całkiem sporym wyborem CDTV/CD32 rzeczy za rozsądne ceny. Do tego mieliśmy to jeden sklep gdzie w kącie prasowym były datowo przeterminowane , ale jednak - gazety np. angielskie CD32 Gamer. Miałem tego sporo i (pewnie rozdałem) gdzieś poznikało. Do tego sporo Macowych coverów z Macworld z softem pod Maczki 68k z myślą o SSifterze.... no nic... ogarnę jakieś CD do kompa to jeszcze to obejrzę, już bez ochoty , że to Ami Stardust.
1
[#4] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@xtro, post #3

O i szykują się kolejne fajne rzeczy, dokopię się tylko lepszej kamerki to zapodam i dopiszę ich historie tak jak pamiętam sprzed 35 lat ;)
[#5] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@xtro, post #1

Ciekawe ile jeszcze w Polsce jest zapomnianych Amig
i innego amigowego dobra pokitranego w takich pawlaczach i piwnicach :)
Ja ostatnio przekopałem piwnicę rodziców i kilka drobiazgów wykopałem, w tym 2,5calowy hdd, który moja A600 dostała w spadku po jakimś laptopie. Niestety pierwszy twardziel, 3,5 calowy Conner 420Mb, który działał na zewnątrz A600 chyba bezpowrotnie zaginął, znalazłem tylko zestaw kabelków z Elsatu chyba, którymi był podłączony, z zasilaniem z zew. gniazda stacji dyskietek.
1
[#6] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@vojo, post #5

I jeszcze to wykopałem podczas ostatniej majówki:



Niestety cześć pudełek zaginęła :(
O dziwo wszystkie dyskietki działają, a przeleżały na pewno ponad 20 lat :)
2
[#7] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@vojo, post #6

miałem to wydanie skarbnika, z map też coś ale nie Afrykę, obie produkcję super :)

skarbnika to nawet bym chętnie kupił kiedyś, pudełka kasetowe, ciężko będzie o dobry stan, ale Twoje skarby super :)
[#8] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@juen, post #7


Kiedyś mi wpadło w ręce i takie mam fajne rzeczy.
3
[#9] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@vojo, post #5

Ciekawe ile jeszcze w Polsce jest zapomnianych Amig
i innego amigowego dobra pokitranego w takich pawlaczach i piwnicach :)

Zapytaj naszych forumowych handlarzy...
[#10] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@mwb113, post #8

Przepiękne te okładki
Takie pełne lata 90te, skład każdy wiersz inaczej, inne kolory, czcionki. Łączenie różnych grafik. szeroki uśmiech
[#11] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@xtro, post #1

Płyta Amigowej gry Stardust to to nie jest. Wyszedł tylko na CD32 Super Stardust. Oryginalna płyta wygląda zupełnie inaczej.


Żródło

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2024 10:57:17 przez Koyot1222
[#12] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@mwb113, post #8

Preludium. Crap, który dostałem na 13 urodziny
[#13] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@_tBn_, post #12



4
[#14] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@_tBn_, post #12

Crap, który dostałem na 13 urodziny


Oj tak. Te wszystkie ortografie i inne edukacyjne rzeźbione w Amosie "programy edukacyjne". Taki podatek od amigowania, w końcu uzasadnieniem zakupu komputera była oczywiście pomoc w nauce szkolnej :)
3
[#15] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@vojo, post #14

"Super Dater" (tłumacz z j. ang. ) oraz "Pitagoras - egzamin wstępny do szkoły średniej" tłukłem z zadowoleniem
No i kupiłem też "Skarbnika" w czasach schyłkowej A500

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2024 14:01:38 przez Jacques
1
[#16] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@Jacques, post #15

Miło wspominam reklamy gier i programów wydawane na tekturce, wielkości kartki pocztowej, dodawane do MA.
[#17] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@KM_Ender, post #16

Ja też kupiłem oryginalną grę "Skarbnik" Ataresu z tego co pamiętam w jakimś sklepie komputerowym kiedy przebywałem na wczasach.

Nabyłem też oryginał "Sapera" ale niestety długo nie pograłem, bo jakiś wirus zainfekował dyskietki, które nie były zabezpieczone przed zapisem. Wtedy nie robiłem kopii bezpieczeństwa. Teraz to robię.

Niestety w tamtych latach nie miałem zbyt wielu oryginałów.
[#18] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@vojo, post #6

Oooo, widzę, że masz coś do dump'u 😉
[#19] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@Hexmage960, post #17

Zenka Sapera też kupiłem w epoce, podobnie jak Carnage
[#20] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@Jacques, post #15

ja pamietam, że dzieki SuperMemo i takiemu programowi do nauki angielskiego chyba od TimSoft wydanie w takim jakby wiekszym pudelku jak po kasecie magnetofonowej (jewel case? miałem oryginał) udało mi sie nastukać wiecej punktów na tescie kwalifikacyjnym z angielskiego ;)
2
[#21] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@charliefrown, post #20

Moim zdaniem przydałby się dzisiaj porządny, uniwersalny program edukacyjny, aby przyciągnąć nasze dzieciaki przed amigi.
2
[#22] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@Ralpheeck, post #21

Jeśli dostatecznie wielu Amigowców kupi nowe turbiacze to na pewno taki program sie pojawi, i to darmowy. ;)

Na Dooma ta metoda zadziałała. Pojawił sie. :D
2
[#23] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@ZorrO, post #22

Myślałem już, że nic - mam gdzieś dyski HD - ale , że nic mi z mojej A4000 tego co w pudle było nie zostało. A tu proszę. W jednej z szafek znalazło się to czego ongiś koledze nie oddałem z moją Amisią kupioną w szczecińskim Handwicie. Tak, towar pochodził z oryginalnej sklepowej dystrybucji salonu Handwit przy ul. Wojska Polskiego kawałeczek od kina Pionier i Kosmos w kierunku pobliskiej Lucynki i Paulinki - ówczesnym miejscu spotkań szczecińskiej braci Fido i Global netu w bodaj niedzielny dzień deserowy (tak tak, ludzie znali się wtedy na sieci z całego miasta osobiście :) )

Teraz do kluczyków wystarczy dokupić "Furę" (ciekawe, czy pasowały do każdej - było w sklepie sprawdzić w 93/94 roku zimą, bo prócz kupowanej 040 była tam jeszcze na stanie 030). Z tym dokupowaniem do kluczyków to nie takie głupie - kiedyś nie mając części wieży stereo, gdy wchodziły do nas odtwarzacze CD, najsampierw kupiłem 2 płyty CD :) . Więc teraz mam niby lżej finansowo - bo te kluczyki JUŻ MAM (kiedyś to może być wartościowy artefakt przy cenach retro).



Ostatnia aktualizacja: 23.05.2024 21:09:35 przez xtro
1
[#24] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@Hexmage960, post #17

Oj Ty niedobry, nie zakleiłeś oczka i wajrus wszamał zawartość ;p

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2024 22:28:21 przez Adinfo
[#25] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@xtro, post #23

Kluczyk pasuje do każdej a4000/4000t.
Jest taki sam jak w szafkach i przełącznikach, tak że raczej nie ma wartości.
[#26] Re: Cudeńka z "pawlacza"

@Jacques, post #19

"Saper" i "Zenek Saper" to dwie różne gry.

Widzę, że i "Saper" wyszedł w tym samym roku na MS-DOS. Przyznam, że o tym nie wiedziałem. Kolejna gra z repertuaru "jest na VGA oraz na Amigę, ale bez AGA".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem