kategorie: Karty procesorowe, Kontrolery
[#1] Dual-expansion-slot (A1200)
Witam!

Jakiś czas temu myślałem o czymś takim. Projekt nazywałby się A1200 dual-expansion-slot.

Posiadam A1200 i ma slot rozszerzeń, gdzie u mnie siedzi WARP. Ale (oczywiście) mi mało! Chciałbym móc dołożyć Vampire Icedrake! Niestety slot już zapchany. I tu przychodzi z pomocą dual-slot; przejściówka do montażu 2ch kart w A1200!

Pomysły jak dotąd (w planowaniu wspierał mnie ted):

- przełączanie zasilania i sygnałów: pozycja 1 ALBO pozycja 2
- power + 1: karta slot 1, power + 2: karta slot 2, power: ostatnio używana karta
- może nie pasować do wszystkich kart (TF, WARP, IceDrake, PiStorm32, Blizzard, Apollo itp)
- dlatego też projekt możliwe że zakłada dodatkową obudowę (spód) głębszą żeby zmieścić 2 karty
- cena... no patrząc na koszta A1200 i koszta kart rozszerzeń, taki "dual" spokojnie może kosztować 400 - 600 zł

Dajcie znać czy "Polak potrafi"!
[#2] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_DiskDoctor_, post #1

Już kiedyś ktoś pytał o taki obłąkany pomysł :D

O tu.
5
[#3] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@mikecios, post #2

Jest popyt, może być i podaż.

Powinniśmy zacząć od zbiórki preoderów lub conajmniej patreon. Dalej będziemy szukać jakiegoś wykonawcy, a w międzyczasie wrzuci się parę renderów widocznych tylko dla patronów

Swoją drogą czemu dual? Po co się rozdrabniać? Multiswitxh na 8 kart, a copomysł

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2024 14:39:07 przez _tBn_
3
[#4] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_tBn_, post #3

Swoją drogą czemu dual? Po co się rozdrabniać? Multiswitxh na 8 kart, a copomysł


to jest TYLE kart turbo ??


1
[#5] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@Cezarykl, post #4

Zawsze można mieć po dwie
[#6] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_DiskDoctor_, post #5

Dual CPU szeroki uśmiech
[#7] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@mikecios, post #2

Już kiedyś ktoś pytał o taki obłąkany pomysł :D

O tu.

Tak, pytałem i dalej jestem zainteresowany, ponieważ wyczerpało mi się miejsce na następne maszyny i ta kabloteka mnie denerwuje.
1
[#8] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_DiskDoctor_, post #1

kup sobie drugą a1200 i problem w sekunde rozwiązany
[#9] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_DiskDoctor_, post #1

Dopisuję się do listy, jeśli taka jest.
2
[#10] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@pch, post #9

Lista jest tutaj i proszę się dopisać https://www.ppa.pl/forum/elektronika/45913/przelacznik-kart-turbo-a1200 link
1
[#11] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@koczis, post #10

Ale to są 2 produkty.

Jeden: multi-card, obudowa Checkmate.
Drugi: dual-card, obudowa A1200 desktop.

Choć jest oczywiście wspólny mianownik. Cały rdzeń jest zasadniczo ten sam (rozdzielacz w kształcie litery T, kontroler zasilania i przełącznik z klawiatury na sloty), kwestia pozostaje ułożenia kart. I - jak napisałem - niektóre karty (pary kart) mogą wymagać w A1200 żeby spodnia obudowa była zamieniona (całkowicie) na obudowę "głębszą", mieszczącą całą kartę.

Jeszcze jest kwestia, ile można przedłużyć slot karty (złącze) aby nie było zakłóceń i ogólnie syfu. Ktoś kiedyś mi mówił że 10 cm max. To tylko jeden z problemów.
[#12] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_DiskDoctor_, post #11

Nie widzę problemu, załóż listę to się dopiszę.
[#13] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_DiskDoctor_, post #11

W standardowej obudowie desktop nie ma zbytnio miejsca na 2 karty rozszerzeń (korzystające ze złącza krawędziowego) pomysł
1
[#14] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@Bartek2075, post #13

...dlatego pisałem o wymianie spodu obudowy na pojemniejszą tak, aby kartę schować pod płytą główną.
[#15] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_DiskDoctor_, post #14

Rzuć linka do sklepu, w którym można takie spody kupić
[#16] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_tBn_, post #15

Sklep sklepem bo zawsze ktos by druknal taki spod aleeeee wygladac to bedzie dziwacznie takie wysokie, cos jak cd32 z promodule
[#17] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@mikecios, post #16

Do tego zmierzam, że bardzo łatwo będzie przekroczyć granicę śmieszności, jeżeli będzie to wykonane w amatorski sposób. Na nowe formy u Phila bym nie liczył...

Add on pod KCS Power PC do A600 za piękny nie był



Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 11:31:37 przez _tBn_
[#18] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_tBn_, post #15

Należy zaprojektować i wykonać. Przecież są jakoś obudowy nowe robione.

Ja sądzę że byłaby to obudowa dolna, która byłaby ok. 2 cm głębsza niż oryginalna. Tak że śmieszności tutaj nie widzę.
[#19] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_tBn_, post #17

Chętnie odkupię, jeśli posiadasz tego brzydala
[#20] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_DiskDoctor_, post #18

Tak, zrobiono po zebraniu 125 tys euro na kickstarterze. Jak szacujesz zainteresowanie na taką głębszą?
[#21] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_DiskDoctor_, post #18

No nie wiem czy 2 cm bo to bedzie istny piekarnik przy dwoch kartach.
1
[#22] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_DiskDoctor_, post #1


Jakiś czas temu myślałem o czymś takim. Projekt nazywałby się A1200 dual-expansion-slot.
(...)
- cena... no patrząc na koszta A1200 i koszta kart rozszerzeń, taki "dual" spokojnie może kosztować 400 - 600 zł

Dajcie znać czy "Polak potrafi"


Weźmy się i zróbcie I całych 2 zainteresowanych takim prawie praktycznym rozwiązaniem od zeszłego roku
Bez preorderu/crowdfundingu to nie ruszy!

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 12:43:51 przez Jacques
[#23] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_DiskDoctor_, post #14

Nie wystarczy wymienic gumowych "stopek" od spodu obudowy amigi na odpowiednio wyzsze ?
wywalic klapkę rozszerzeń tak by druga karta byla pod "oficjalną" kartą a nad blatem stołu...
i tyle

hmmm...
jeśli taka amiga bedzie dla kogoś za wysoka to zawsze mona wyciać otwor w blacie hehe
taniej i szybciej niz nowe obudowy


Jakie rozwiązanie by nie powstało ja sie pisze.

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 13:09:55 przez pch
2
[#24] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_DiskDoctor_, post #1

Każde przełączanie sygnałów niestety wprowadza opóźnienia. A ponieważ Amiga, szczególnie z kartami procesorowymi, działa pewnie na granicy tolerancji zboczy sygnałów/zegarów (stąd niezbędne clock-fixy np. dla TF-1260, które wywalają wygładzanie sygnału zegara przez co Amiga pewnie sieje EMI jak spawarka :D) to takie rozwiązanie może jeszcze bardziej utrudnić poprawne działanie :).
[#25] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_tBn_, post #20

Tak, zrobiono po zebraniu 125 tys euro na kickstarterze. Jak szacujesz zainteresowanie na taką głębszą?


Można skontaktować się z twórcami istniejących klawiatur i zaproponować Im udział w cenie projektu na poziomie 1/3. Na pewno uda się zejść poniżej 125 tys. Euro.

A co do KS... Jeśli ta karta będzie działała z Amigą 1200, nic nie stoi na przeszkodzie aby stworzyć produkt dla innych modeli. Więc... Czemu nie!
[#26] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@pch, post #23

Pierdzielnijcie sobie jak ja...ij eszcze kilkanaście podkładek pod nóżki i wydruk 3d za 30zeta to sie wam pomieści szeroki uśmiech


A nie lepiej odrazu zrobić taki pogrubiony spód obudowy żeby mediator wszedł i kilka kart turbo

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 17:18:28 przez jaster
3
[#27] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@jaster, post #26

No można to zrobić też jak “kanapka” podczepiana od spodu w obudowie, za trapdoor plus wysokie nóżki.
[#28] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_DiskDoctor_, post #27

No dobra, to weźmy się i zróbcie. Będzie za dwa tygodnie?
5
[#29] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@MariuszK, post #28

Mam tycie wrazenie ze buda do tego sprzętu to najmniejsze zmartwienie. Nooo ale może się mylę ;)
6
[#30] Re: Dual-expansion-slot (A1200)

@_DiskDoctor_, post #1

Kolejny temat o sprzęcie, który nigdy nie powstanie.
5
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem